I Runda Pucharu Polski: Sokół Chwałkowo 0 - 3 Korona Piaski

Buttony

Aktualności

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 3 - 0 Korona Piaski

• autor: pancerny75, 2011-08-20 22:21

Bez humoru powracali wczoraj piłkarze Korony Piaski z Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie ulegli miejscowej Ostrovii 3:0. Przed tym spotkaniem po dwóch kolejkach gospodarze mieli 2 punkty, natomiast Korona jeden.

W roli faworyta występował beniaminek, który przed sezonem wzmocnił się dość poważnie i z pewnością będzie się liczył w tym sezonie w walce o pierwsze miejsce.

Od samego początku, to miejscowi częściej utrzymywali się przy piłce, a podopieczni Krzysztofa Michalskiego skutecznie im w tym przeszkadzali, szukając swoich okazji z kontry. Pierwsza dogodna okazja do zdobycia bramki dla Ostrovii powinna zakończyć się golem, jednak Wnuk źle przyłożył nogę do piłki i futbolówka minęła bramkę. Chwilę później Busz zagrał na lewą stronę do niekrytego Fabicha, a ten źle przyjął piłkę i obrońcy zdołali przeszkodzić mu w zdobyciu bramki. Po tej akcji Świtała został sfaulowany z lewej strony boiska tuż przy linii. Piłka dośrodkowana w pole karne minęła wszystkich i trafiła do zamykającego akcję Kempińskiego, który nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce.

Pięć minut po wznowieniu drugiej połowy było już 2:0. Po dość przypadkowej sytuacji Ajibola Oshikoya. Otrzymał on prostopadłe podanie od swojego partnera i w sytuacji sam na sam z Molką nie miał problemu z podwyższeniem wyniku. W 61 minucie Wnuk zagrał do Kempińskiego, a ten zdecydował się na strzał. Piłka odbija się jeszcze od nóg Tomczaka, co kompletnie zmyliło Molkę i  wpadła do bramki. Ostatecznie Korona Piaski uległa Ostrovii Ostrów Wielkopolski 3:0.