Buttony

Aktualności

Derby dla Dąbroczanki!

• autor: pancerny75, 2011-05-30 15:31

Korona Piaski uległa 4:1 w derbowym pojedynku z Dąbroczanką Pępowo. Tym samym piłkarze z Pępowa odegrali się za jesienną porażkę 3:1 podopiecznym Krzysztofa Michalskiego. Honorową bramkę dla Korony zdobył Pujanek w 90 minucie spotkania.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla Piaskowian ale próba przelobowania Roszaka, przez Przewoźnego zakończyła się niepowodzeniem. W odpowiedzi Marcin Roszak by bardzo bliski pokonania Michałowicza po strzale z rzutu rożnego, ale piłka uderzyła tylko w tylni słupek bramki. W 35 minucie katastrofalny błąd popełnił Michałowicz, który tak naprawdę zagrał na głowę Borowczyka, który takiej okazji nie zmarnował i dał prowadzenie swojej drużynie. Chwilę później mogło być 2:0, jednak Michałowicz kapitalnie wybronił i w jakiś sposób zrehabilitował się za błąd przy straconej bramce.

Druga połowa rozpoczęła się tragicznie. Najpierw błąd Staryczenki wykorzystał Kaczmarek, uderzając piłkę praktycznie nie do obrony. A dwie minuty później niefrasobliwość defensywy Korony wykorzystał Cichy zdobywając trzecią bramkę. Po tym gola Dąbroczanka cofnęła się, a do odrabiania strat zabrała się Korona, która dłuższą część rozgrywała swoje akcje na połowie rywala, ale nic z tego nie wynikało. W 83 minucie Nawrot wykonywał rzut wolny z bocznej strefy boiska. Uderzył na tyle mocno i precyzyjnie, że piłka po raz czwarty wpadła do bramki Michałowicza. Koronę stać było tylko na honorowe trafienie w 90 minucie. Po dośrodkowaniu Przewoźnego, wprowadzony na boisko Pujanek pokonał Roszaka strzałem głową.