Aktualności

Porażka na koniec sezonu

• autor: pancerny75, 2011-06-13 07:17

Piłkarze Korony Piaski na ostatnie spotkanie ligowe w tym sezonie wybrali się do Ostrowa Wielkopolskiego. Podopieczni Krzysztofa Michalskiego chcieli zdobyć chociażby punkt z wyżej notowaną Centrą i z twarzą zakończyć rozgrywki ligowe.

Za nim jednak o meczu, informujemy, że Korona Piaski została ukarana dwoma walkowerami, ponieważ w spotkaniu z Dąbroczanką Pępowo i Biały Orzeł Koźmin grał nieuprawniony zawodnik (nieopłacone żółte kartki). O ile wynik spotkania z Pępowa (4:1 dla Dąbroczanki) został zweryfikowany na 3:0 nic tak naprawdę nie szkodzi. Natomiast wyniki zwycięskiego meczu z  Białym Orłem Koźmin został zweryfikowany z 2:1 dla Korony na 0:3 i spowodował, że Kronie odjęto 3 punkty.

Wróćmy jednak do spotkania, w którym z powodu kontuzji zagrać nie mogli Norkiewicz, Gendera i Naskręt. Stąd też od pierwszych minut na prawej stronie obrony musiał zagrać Danielczyk. Pierwsza połowa, to dość wyrównana gra z obu stron. Korona starała długo utrzymywać się przy piłce, a Centra szukała szybkich kontr. Piłkarze z Piasków w tej części pomimo starań nie stworzyli sobie 100% sytuacji. Inaczej było w szeregach rywali. Najpierw Molka kapitalnie wybronił bardzo mocny strzał piłkarza Centry, a w 37 minucie musiał wyciągać już piłkę z siatki. Pomocnik Centry popisał się ciekawą akcją z prawej flanki, którą wykończył Grzeszczyk.

Po zmianie stron, obie jedenastki miały po jednej doskonałej okazji bramkowej. Najpierw zawodnik Centry z bliskiej odległości trafił w słupek. Natomiast najlepszą okazję do zdobycia bramki wyrównującej miał Nowacki, który nie wykorzystał dośrodkowania Przewoźnego. Młody napastnik Korony z bardzo bliskiej odległości przestrzelił głową na pustą bramkę. Korona starała się do samego końca o korzystny rezultat, ale bezskutecznie i mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Centry.